Danfoss Accessories
| Technical Data | |
|---|---|
| Part Number | VCH 120 |
| Type | VCH |
| Description | VCH 120, G3/4, 0,5-250 bar |
| Body Material | AISI 304 |
| Max Flow | 120 l/min |
| Inlet Connection | 3/4 in |
| Outlet Connection | 3/4 in |
| Net Weight | 0.796 Kilogram |
| Gross Weight | 0.807 Kilogram |
| CE Mark | No |
| EAN | 5715162673270 |
Question? Please contact us for pricing, lead times, and technical support.