Danfoss Accessories
| Technical Data | |
|---|---|
| Part Number | VCH 30 |
| Type | VCH |
| Description | VCH 30-cracking pressure 0,5 bar |
| Body Material | AISI 304 |
| Max Flow | 30 l/min |
| Inlet Connection | 3/8 in |
| Outlet Connection | 3/8 in |
| Net Weight | 0.277 Kilogram |
| Gross Weight | 0.316 Kilogram |
| CE Mark | No |
| EAN | 5715162671634 |
Question? Please contact us for pricing, lead times, and technical support.