Danfoss Accessories
| Technical Data | |
|---|---|
| Part Number | VRH 120 80-140 bar |
| Type | VRH 120 |
| Description | VRH 120 80-140 BAR PRESSURE REL |
| Body Material | AISI 304 |
| Max Flow | 31.7 gal/min |
| Inlet Connection | 3/4 in |
| Outlet Connection | 3/4 in |
| Max Media Temp | 122 °F |
| Net Weight | 3.183 Kilogram |
| Gross Weight | 3.474 Kilogram |
| CE Mark | No |
| EAN | 5715162672518 |
Question? Please contact us for pricing, lead times, and technical support.