Danfoss Accessories
| Technical Data | |
|---|---|
| Part Number | VRH 5 30-120 bar |
| Type | VRH 5 |
| Description | VRH 5 inline 30-120 Bar |
| Body Material | AISI 304 |
| Max Flow | 1.3 gal/min |
| Inlet Connection | 3/8 in |
| Outlet Connection | 3/8 in |
| Max Media Temp | 122 °F |
| Net Weight | 0.59 Kilogram |
| Gross Weight | 0.61 Kilogram |
| CE Mark | No |
| EAN | 5715162671849 |
Question? Please contact us for pricing, lead times, and technical support.