Danfoss Accessories
| Technical Data | |
|---|---|
| Part Number | VRH 30 45-210 bar |
| Type | VRH 30 |
| Description | VRH 30 45-210 BAR PRESSURE REL |
| Body Material | AISI 304 |
| Max Flow | 7.9 gal/min |
| Inlet Connection | 3/8 in |
| Outlet Connection | 3/8 in |
| Max Media Temp | 50 °C |
| Net Weight | 0.594 Kilogram |
| Gross Weight | 0.614 Kilogram |
| CE Mark | No |
| EAN | 5715162674369 |
Question? Please contact us for pricing, lead times, and technical support.