Danfoss Accessories
| Technical Data | |
|---|---|
| Part Number | VRH 60 25-80 bar |
| Type | VRH 60 |
| Description | VRH60 25-80 BAR PRESSURE REL. |
| Body Material | AISI 304 |
| Max Flow | 15.8 gal/min |
| Inlet Connection | 1/2 in |
| Outlet Connection | 1/2 in |
| Max Media Temp | 122 °F |
| Net Weight | 1.176 Kilogram |
| Gross Weight | 1.253 Kilogram |
| CE Mark | No |
| EAN | 5715162674192 |
Question? Please contact us for pricing, lead times, and technical support.